Založ si blog

Aktuálne z našej pivnice

Počas uplynulého týždňa sa v pivnici nášho vinárstva ukončil proces filtrácie kvasničných kalov. Určite sa mnohí z Vás pýtate, čo to vlastne je? V nasledujúcich riadkoch sa pokúsim zodpovedať túto otázku.

Kvasinky, po ukončení procesu kvasenia, čiže premeny hroznového cukru na alkohol, hynú. Vyššie hladiny etanolu pôsobia na kvasinky toxicky, kvasinky tak postupne odumierajú a ich schránky sedimentujú na dne kvasných nádob. Tento kvasničný sediment nazývame kvasničné kaly (ďalej len hrubé kaly). Do hrubých kalov radíme aj zrniečka, vínny kameň , či iné pevné nečistoty, ktoré sa podobne ako kvasinky hromadia na dne nádob. Kaly sa od vína oddeľujú hlavne kvôli uľahčeniu procesu filtrácie vína. Ich vplyv na tiché vína je skôr negatívny – ovplyvňujú “aromatiku” a môžu tvoriť zákal vo vine.
My tieto kvasničné “zvyšky” ďalej využívame. Snahou je odčerpať víno z cisterien tak, aby pokiaľ možno, čo najväčšia vrstva usadenín – kalov, ostala v cisterne. Kaly z cisterien nakoniec taktiež odčerpáme, avšak do cisterien špeciálne na to určených, podľa toho, či ide o biele resp. červené kaly. Tieto hrubé kaly následne filtrujeme na zariadení zvanom kalolis. Ide o uzavretý systém kde sa pod tlakom 10 atm filtrujú hrubé kaly. Kalolis tvoria jednotlivé dosky obalené jemnou pórovitou plachtičkou, ktorá slúži na oddelenie hrubých pevných častíc od tekutiny. Všetky dosky sú profilované tak, že majú prehĺbenú vnútornú časť a vzájomne na seba dosadajú zosilneným okrajom. Dvojica susedných dosiek vytvára filtračnú komoru. Tuhé časti kalov zachytené v jednotlivých komorách tvoria tzv. filtračný koláč. Celková veľkosť filtračnej plochy kalolisu je ovplyvnená veľkosťou dosiek a ich celkovým počtom. Počas procesu filtrácie sú tieto dosky pevne stlačené mechanicky pomocou centrálnej skrutky alebo pôsobením hydraulického valca. Filtračné koláče sa z dosiek vyklápajú normálne 1x denne. Po odstránení filtračných koláčov sa kalolis premyje prúdom vody, mechanicky uzavrie, natlakuje a je opätovne pripravený na použitie. U nás boli dva kalolisy v prevádzke denne od hlavnej sezóny až do januára. Pri tomto procese vidieť, že v našom vinárstve ani jedna kvapka nevíde nazmar, snažíme sa využiť aj pomyselný “odpad”.
Využitie filtračných koláčov Vám priblížim v ďalšom blogu…

Bag in Box

04.06.2019

ČAS LETNÝCH GRILOVAČIEK A ZÁHRADNÝCH PÁRTY Chystáte letnú oslavu či posedenie vonku pri grile, v spoločnosti priateľov máme pre vás zopár jednoduchých tipov, ako zažiť neopakovateľné viac »

Ples a víno

07.02.2019

Výber vína Plesová sezóna je v plnom prúde, čo všetko jej predchádza? Plesová sezóna je obdobie, ktoré začína víkendom po Troch kráľoch a trvá s pravidla až do „škaredej“ Popolcovej viac »

Jeseň vo vinohradoch s príchuťou Mladých vín.

19.10.2018

Tak ako leto za sebou rýchlo zatvorilo dvere a jeseň začala dostavať svoje čaro, prichádza nával farieb vôní a s ním aj dlho-očakávane koštovky mladých vín. Vinice začínaju hrať pestrofarebnou viac »

čaputová ukrajina pamatnik

Čaputová má dvojaký meter na lumpov, hovorí Hrnko. Blahová je po sto dňoch s ňou spokojná

22.09.2019 19:00

V pondelok uplynie sto dní od nástupu Zuzany Čaputovej do prezidentskej funkcie. Ako ju hodnotí koalícia a opozícia?

videopredpoveď

Na Slovensko sa rúti séria frontov! Vieme, aký bude prvý jesenný týždeň

22.09.2019 16:59

Rozprší sa? Aké teploty nás čakajú od pondelka do nedele?

Corbyn

Corbyn je v prípade zvolenia odhodlaný zostať vo funkcii premiéra celé obdobie

22.09.2019 16:36

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii.

triblavina, diaľnica

Staviteľ obchvatu Bratislavy vyčíta štátu: Diaľnice D1 a D4 sa pretnú neskôr

22.09.2019 15:00

Na výstavbu a dokončenie časti diaľnice D4 v úseku Ivanka, sever - Bratislava, Rača má výrazný vplyv jej plánované križovanie so súčasnou diaľnicou D1.

jmvinar

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 7696x
Priemerná čítanosť článkov: 962x

Autor blogu

Kategórie